Актуальність проведення технічного обслуговування кондиціонерів обумовлена тим, що лише безперебійна робота кондиціонера дозволить досягти бажаного температурного балансу у приміщенні. Так забезпечується комфорт та затишок у житловій кімнаті, а в офісах, завдяки стабільній роботі кліматичного обладнання, підвищується продуктивність праці.
Сервіс кондиціонерів – це низка заходів, спрямованих на забезпечення правильної роботи Вашого кондиціонера. Проводити планове сервісне обслуговування кондиціонерів рекомендується: для житлових приміщень – не менше одного разу на рік; для офісних та виробничих приміщень – від 2 разів на рік.
ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ (ЧИЩЕННЯ) КОНДИЦІОНЕРА - це відповідальний та складний процес, який без спеціальних навичок та обладнання самостійно провести неможливо. Довірити таку роботу необхідно досвідченим фахівцям, які не тільки швидко позбавлять Вас клопоту, але й суттєво продовжать термін служби Вашого кондиціонера.
Напевно, кожен власник кліматичної техніки хоча б раз ставив собі запитання: що робити, якщо брудний кондиціонер не охолоджує? Почистити кондиціонер з зовні це ще не означає, що він краще працюватиме. Звичайно, недбале, неуважне ставлення і повна відсутність дотримання експлуатаційних рекомендацій призводить до того, що кондиціонер істотно знижує свою ефективність, а то й зовсім - виходить з ладу. Від поломки ніхто не застрахований, і навіть якісні дорогі кондиціонери від знаменитих виробників можуть функціонувати лише в половині передбачуваної потужності. Чищення кондиціонера, регулярний догляд за ним та профілактичний огляд допомагають вирішити низку проблем та заздалегідь запобігти великим поломкам.
Чищення внутрішнього блоку кондиціонера без розбирання
Важливо розуміти, що весь пил, що знаходиться в приміщенні, збирається кондиціонером. Протягом усього минулого року Ваша спліт система накопичувала її на своїх фільтрах. Тому в новому сезоні, особливо влітку, коли без свіжої прохолоди не обійтись, включаючи кондиціонер, Ви відчуєте неприємний запах. Це той самий бруд, який тепер кондиціонер видуває назовні. Не дивно, що після цього виникають проблеми зі здоров"ям, адже у побутовому пилу живуть всілякі віруси, алергени та мікрочастинки. Брудний внутрішній блок кондиціонера – це ідеальне середовище для розмноження небезпечних патогенних бактерій. Більше того, процес охолодження ускладнюється і Ви не отримуєте довгоочікуваного результату, нарікаючи на неякісний товар. Насправді, достатньо лише виконати його технічне обслуговування.
Чищення внутрішнього та зовнішнього блоків кондиціонера
Сервісне технічне обслуговування кондиціонера рекомендується проводити мінімум раз на рік для побутових приміщень та 2 рази на рік для приміщень комерційного призначення та виробничих приміщень. Цей період є стандартним терміном для більшості систем кондиціювання, прописаний в їх інструкціях з експлуатації. Якщо Ви не знаєте, що робити, якщо брудний кондиціонер не охолоджує, звертайтеся за допомогою до нашої компанії. Професійні майстри вирішать усі Ваші проблеми. Особливо актуальним є чищення кондиціонерів, які працюють цілодобово або щодня, наприклад кондиціонери в серверних. Не відкладайте профілактичних заходів на потім, адже тільки так Ви зможете зберегти свою техніку та здоров"я.
Технічне обслуговування побутових та комерційних серій кондиціонерів включає:
1. Внутрішній блок:
- Чистка(мийка) фільтруючих елементів;
- Чистка(мийка) вентилятора;
- Мийка піддону для збору конденсату;
- Мийка вузлів та елементів корпусу внутрішнього блоку;
- Прочистка дренажної системи;
- Мийка теплообмінника(випарника);
- Перевірка справності електронного модуля керування;
- Перевірка справності роботи мотору вентилятора;
- Замір ємності пускового конденсатора мотору вентилятора;
- Перевірка справності мотору вихідних жалюзі;
- Перевірка та підтяжка електричних з’єднань;
- Обробка випарника дезинфікуючим засобом;
- Замір температури повітря на виході з внутрішнього блоку в режимі «охолодження»;
- Перевірка роботи кондиціонера у всіх режимах.
*Мийка та дезинфекція вузлів та деталей внутрішнього блоку проводиться із
застосуванням хімічного засобу «CondenCide», виробник «Advanced Engineering» (Велика
Британія).
2. Зовнішній блок.
- Чистка та мийка теплообмінника(конденсатора) мийкою високого(низького) тиску;
- Перевірка справності електродвигуна вентилятора;
- Замір ємності пускового конденсатора електродвигуна вентилятора;
- Замір ємності пускового конденсатора мотору компресора;
- Перевірка справності роботи 4-х ходового клапану;
- Перевірка та підтяжка електричних з’єднань;
- Перевірка робочого тиску в системі холодильного контуру;
- Перевірка робочих токів;;
- Дозаправка системи фреоном(у разі необхідності);
*Мийка теплообмінника(конденсатора) зовнішнього блоку проводиться із застосуванням
хімічного засобу «SuperClean», виробник «Advanced Engineering» (Велика Британія).
Написати коментар